Jak zamontować uchwyt TV ?

Montaż tv na uchwycieOsoby decydujące się na zakup uchwytów do telewizorów, często próbują samodzielnie zamontować je na ścianie lub suficie. Zatem jak poprawnie powinniśmy zainstalować uchwyt do telewizora? Postanowiliśmy podzielić się z państwem naszymi radami.

Montaż uchwytu

Jeżeli zakupiliśmy uchwyt do naszego telewizora powinniśmy zwrócić uwagę na samo miejsce instalacji. Może zdarzyć się tak, że ściana albo sufit nie zostały wykonane z mocnych materiałów (cegła, beton) i nasz uchwyt wraz z telewizorem zostanie narażony na odpadnięcie. Warto wybrać odpowiedni uchwyt, o stosunkowo dużej powierzchni mocowania do ściany, aby uniknąć nieprzyjemnej sytuacji.

Przystępując do montażu uchwytu powinniśmy wykorzystać poziomice, aby ekran telewizora był pod odpowiednim kątem. Powierzchnię uchwytu należy przyłożyć do ściany, aby oznaczyć za pomocą ołówka wysokość na której znajdują się otwory mocujące. Następnie należy wywiercić dziury za pomocą wiertarki i włożyć do środka kołki rozporowe. Jeżeli zdecydowaliśmy się na uchwyt stały lub uchylny, powinniśmy przymocować listwy montażowe do tylnej klapy telewizora, a następnie zainstalować je do uchwytu, który został zamocowany na ścianie. W przypadku uchwytu z regulacją poziomą do tylnej klapy telewizora instaluje się za pomocą śrub panel, który następnie przykręcany jest do uchwytu, który został przymocowany do ściany. Jeżeli wybraliśmy już odpowiedni kąt nachylenia naszego ekranu możemy dokręcić mocowanie regulacyjne.

Jeżeli posiadamy ultra płaski telewizor LED i zainstalowaliśmy go w bliskiej odległości od ściany musimy pamiętać o doborze odpowiedniego okablowania, aby nie zginało się w kontakcie ze ścianą. Z tego względu warto wykorzystać np. kątowy kabel HDMI.


Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *