Uchwyty biurkowe

uchwyty biurkoweUchwyty biurkowe umożliwiają montaż ekranów LCD/TFT w biurze, domu, mieszkaniu. Przeznaczone są do monitorów o przekątnej ekranu od 10 do 27” i pozwalają na montaż od jednego do trzech monitorów jednocześnie. Pojedynczy uchwyt może udźwignąć monitor o masie nieprzekraczającej 10 kg. W zależności od potrzeb, uchwyty biurkowe pozwalają na szeroką regulację ekranu w pionie oraz poziomie (pełen zakres regulacji).

Dostosowując odpowiedni uchwyt musimy wziąć pod uwagę przekątną ekranu monitora, jego wagę, oraz rozstaw śrub montażowych zgodnie ze standardem VESA.

 

Praca przy komputerze za biurkiem nie zawsze jest komfortowa i wygodna. Problem może stanowić również zorganizowanie miejsca na wszystkie potrzebne materiały i urządzenia wykorzystywane podczas pracy. Wygodnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie komfort oraz dużą przestrzeń roboczą jest wykorzystanie uchwytu na sprzęt elektroniczny, monitory, tablety lub komputery. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo miejsca na naszym biurku, a dzięki wielu możliwościom regulacji, dostosować ekran do wzroku. W tym artykule postanowiliśmy podzielić się z Państwem informacjami na temat uchwytów biurkowych.

Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami uchwytów biurkowych, które przeznaczone będą do współpracy z tabletami, monitorami lub laptopami. Różnice są również wyraźne na podstawie sposobu mocowania, rozkładu śrub montażowych (standard VESA), możliwości regulacji oraz udźwigu. Spotykane są również wytrzymałe uchwyty, które mogą współpracować nawet z 6 monitorami jednocześnie. Możliwości jest bardzo dużo, wszystko zależne jest oczywiście od naszych preferencji i ilości wolnego miejsca na biurku.


Uchwyty biurkowe posiadają różne sposoby mocowania, przykładowo może być to klema pojedyncza lub podwójna, kółko, można też wykorzystać specjalną płytę wolnostojącą. Poszczególne modele różnią się również zakresem regulacji kąta nachylenia ekranu urządzenia, które jest do niego przymocowane. W przypadku uchwytów biurkowych można dosyć często spotkać się z pełnym zakresem regulacji, co jest bardzo wygodne podczas pracy za biurkiem. Spotykane są również uchwyty typu point of sale, w których regulacja jest nie co bardziej ograniczona ze względu na swoją konstrukcję. Modele tego typu posiadają regulację w poziomie w zakresie 360°, jednak regulacja w pionie nie jest możliwa w pełnym zakresie, ze względu na występowanie długiej rury, stanowiącej filar całej konstrukcji.

Uchwyty biurkowe współpracujące z monitorami mogą posiadać odmienny rozstaw śrub montażowych. Jest on przeważnie wyrażany za pomocą standardu VESA. Dopasowanie właściwego produktu musi być zatem uzależnione od wielkości monitora i rozstawu otworów montażowych. Poszczególne uchwyty różnią się również udźwigiem. Warto skorzystać z zaleceń producentów, którzy określają możliwości uchwytów, w innym wypadku monitor się oderwać.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *